"Profesyonel" Sinan Dirlik

"Kendinden hiç söz etmemek, çok soylu bir ikiyüzlülüktür" Nietzsche

İstanbul'da doğdu. 

AÜ DTCF Sosyoloji Bölümü'ndeki 2 yılın sonunda İstanbul'a dönerek Veri Araştırma A.Ş. de araştırma sektörüne giriş yaptı.

1991 yılında mezun olduğu İÜ İletişim Fakültesinde önce AKADEMEDYA araştırma grubunu kurdu ve ardından Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1993 yılında İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programından mezun oldu. 1994 yılında aynı bölümde Doktora programına kaydoldu.

1993-94 arasında İÜ İletişim Fakültesindeki görevinin yanı sıra, TRT Genel Müdürlüğü'nde Yayın Planlama ve Koordinasyon Daire Başkanlığı bünyesinde Uzman olarak çalıştı. Bu dönemde Yedinci Beş Yıllık Kalkınma Planı, İletişim Alt Komisyonu'nda TRT Delegasyonunda yer aldı.

1994 yılında İÜ İletişim Fakültesi ve TRT Genel Müdürlüğündeki görevlerinden istifa ederek DİYOJEN İletişim Ltd. Şti. kurucuları arasında yer aldı ve çeşitli araştırmaları yönetti.

1995 yılında "Cumhuriyet Dönemi Türkiye Ansiklopedisi" (İletişim Yayınları), 11. Cilt, "Gençlik" Chapter'ini Prof. Dr. Nilüfer Narlı ve Ali Gizer ile birlikte yazdı.

1997 yılında "Türkiye'nin Siyasal Haritası", "Değişen Sol", "Varoşlar: Demokrasinin Sırat Köprüsü" yazı dizileri Milliyet Gazetesi'nde yayınlandı.
 
1999 yılında dDF bünyesinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde CHP/Adnan Polat kampanyası stratejik ekibinde görev aldıktan sonra, aynı yıl yaklaşık 6 yıl yaşadığı Dalyan'a yerleşti.
 
2003 Aralık ayından itibaren Kıbrıs odaklı çalışmalar yürüttü. 2004 Nisan ayında Annan Planı Referandum Kampanyasının iletişim sorumluluğunu, 2005 Nisan ayında KKTC Cumhurbaşkanlığı Seçim Kampanyası'nın iletişim sorumluluğunu üstlendi.

2005 yılında "Yerel Yönetim Seçimlerinde Adayın El Kitabı" çalışması kitap olarak yayınlandı.
 
2005-2009 arasında KKTC Cumhurbaşkanlığı Türkiye Medya İlişkileri Danışmanlığını; 

2010-2012 arasında KKTC Cumhuriyetçi Türk Partisi Stratejik İletişim Danışmanlığını yürüttü.

2013-2015 arasında SuCSR de proje sorumlusu olarak, 2015-2016 arasında Benchmark' ta proje sorumlusu olarak görev yaptı.

2014-2015 arasında İÜ İletişim Fakültesi AtölyeT5 grubunu yönetti.

2017 Ocak ayında Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleştirilen Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) kampanya yönetim ekibinde yer aldı.

2016-2017 Öğretim yılı başından beri Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi bünyesinde yarı zamanlı olarak Etkili İletişim, Topluma Hizmet Uygulamaları ve Bilim Tarihi derslerini veriyor.

Halen çeşitli kuruluşlara strateji, iletişim, sosyal ağ stratejileri, kurumsal sosyal sorumluluk ve proje geliştirme konularında serbest danışman olarak hizmet veriyor, stratejik iletişim alanında içerik ve eğitimler hazırlıyor.

Yazıları 2009'dan bu yana Kıbrıs'ta Yeni Düzen Gazetesi'nde, 2015’ten bu yana K-Note dergisinde, GazeddaKıbrıs ve Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği / Medya Dergisi’nde yayınlanmakta, Türkiye'nin ilk röportaj sitesi Reportare' nin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmektedir.

Son DüzenlenmeCumartesi, 09 Şubat 2019 11:38
Öğeyi Oyla
(10 oy)
Bu kategoriden diğerleri: « "Yurttaş" Sinan Dirlik
yukarı çık