Mehmet Levent, Afrika Gazetesi, 07,07.2010

"... Türkiye'de Erdal Şafak gibi havadan gazel okuyan medya kalemşörlerinin yanında, milyonda bir de olsa gerçeği görebilen ve gördüklerini cesaretle dile getiren yazarlar da çıkabiliyor.

Sinan Dirlik de bunlardan biri...

İşte onun kaleminden Türkiye ve Kuzey Kıbrıs gerçeği...

"Eğer Kıbrıs'ta bir soygun düzeni varsa, bunun sorumlusu Türkiye'dir. 40 yıl boyunca paranı al, sesini kes dediğiniz bir düzen kurdunuz çünkü. Türkiye'nin yüksek stratejik çıkarları uğruna kurduğunuz ve kendinizin bile açıkça tanıyamadığı bir hapishaneye tıktınız insanları. Ne narenciyesini, tarımını bıraktınız adamların ne turizmini ticaretini. Yetmiyormuş gibi yığdınız Türkiye'nin işsizini güçsüzünü, hırsızını uğursuzunu. Yetmiyormuş gibi diktiniz başlarına ben diyeyim 50 bin, siz deyin 60 bin askerini. Yetmiyormuş gibi kârlı gördüğünüz bütün alanlarda ezdiniz geçtiniz. Kumarhaneler, kerhaneler cennetine çevirdiniz. 5 Üniversitesiyle bir eğitim adası olabilecekken, ikişer üçer kendi üniversitelerinizin şubelerini açarak üç beş öğrencinin gelirine bile musallat oldunuz. Şimdi yine aynı terane. Nankör Kıbrıslılar, tuzu kuru Kıbrıslılar! Tamam beyler, nankör bu Kıbrıslılar. Kara kaşlarına kara gözlerine mi çekiyorsunuz gailesini o zaman. Düşün yakalarından!"

Bizim et tırnak delisi olmuş hamaset tellalarımıza önemle ithaf olunur. İşgali kabbulenmiş ve artık lafını bile etmeyen AB'ye, BM'ye ve diğerlerine de...

Son DüzenlenmePerşembe, 07 Mart 2013 17:06
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık