Erdinç Gündüz, Kıbrıs Postası, 10.12.2009

Şu Kıbrıs’ı, asırlardır bu adada neler olup bittiğini, Kıbrıslı Türklerin yıllarca nasıl oradan oraya savrulup durduğunu doğru dürüst  bilen, araştırma zahmetine katlananlar  var mı ? Var tabii...Ama sayıları kaç ? Doğrusu çok merak ediyorum. Yıllarca, büyük  saygı duyarak okuduğumuz köşe yazarlarının,  “Kıbrıs”

denince  “Kıbrıslı Türk”  denince nasıl  saçmaladıklarına, nasıl hakaretler yağdırdıklarına tanık olduk üzülerek ve şaşkınlık içinde.  Hiç sindiremedik.  Bazen sustuk, hayal kırıklığı içinde öfkemizi içimize attık. Bazen  de kendimizi savunma ihtiyacını hissettik.  “Öyle değil. Yanlış biliyorsunuz” dedik. Dedik ama ne kadar başarılı olduk ?
 
Arada bir “Ohhh beee, işte bu...” dediğimiz de olmadı mı ?  Çok az da olsa, oldu.
 
Son günlerde Sinan Dirlik’in yazısı Kıbrıslı Türklerin yüreğine su serpti biraz da olsa.  Elden ele dolaşıyor  yazı şimdilerde.  “Gerçekleri bilenler, farkında olanlar da varmış demek ki...” diyor şimdi Kıbrıs Türkü.  Tek bir yazı bile rahatlatmaya yetti.  Umut verdi.
 
Tanıtım mı ? dediniz.... Ne tanıtımı ? Neyin tanıtımı ? Tanıtım dediğin şey tek taraflı olmaz ki... Bir de karşında tanımaya istekli birileri olması gerek.  Sinan Dirlik ve ona benzer 3-5 kişi gibi. Karşındakinde böyle bir istek yoksa eğer,  binde bir de olsa, önüne çıkıveren  Sinan Dirlik’in yazdıklarına böyle bayram edersin işte...

Son DüzenlenmePerşembe, 07 Mart 2013 17:06
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.

yukarı çık