Asmalı Cavit

  • Perşembe, 16 Mayıs 2013 01:59

Enteresan adam Cavit. Asmalı Mescit'in "soylulaşmasına" sessiz sedası katkıda bulunmasına rağmen duruşunu hiç değiştirmemiş özel bir mekânı yaratan gerçek bir "meyhaneci".

Genellikle sizi kapıda karşılar, süzer, mekânı uzun süre ihmal etmişseniz tatlı tatlı sitem eder ama illâki kendinizi önemli hissetmenize yol açacak eşsiz bir nezaket sergiler. Eğer keyfi yerindeyse, siz de teşneyseniz, bir kaç dakikalığına bile olsa rakı muhabbetinize seve seve yarenlik edebilir.

Önceki yıllarda daha az bilinen, hele ki yeni neslin keşfetmediği bir mekânken daha sakin bir mekândı Asmalı Cavit. Ne yazık ki "trendy mekânlar" arasına girdi çoktandır ve artık kafanıza estiğinde gidip sakin bir köşeye çekilebilmeniz zorlaştı. Rezervasyon yaptırmak bir gereklilik haline geldi.

Mezeler nefis. Mevsimine göre balıklar her zaman taze ve lezzetli. Patlıcan salatasını "ahlâklı" biçimde yapabilen sayılı mekânlardan biri. Bir kaç dostunuzla sakin bir akşam geçirmek için de, etrafı rahatsız etmeden kalabalık bir grupla "azmak" için de biçilmiş kaftan. Fiyatlar her şeye rağmen makul. Bir kaç kez arka arkaya gittiğinizde servis elemanları artık ahbabınız haline geliveriyor ve artık "akredite olduğunuz için" krallar gibi ağırlanıyorsunuz.

Üst katta 2 küçük Fransız balkon var. Sigara içiyorsanız, dışarı çıkmaktan kurtaran bir çözüm. Üstelik üst kat çok daha ferah ve "piyasası" var:)

İnsan ölmeden önce hiç değilse bir kez Asmalı Cavit'e uğramalı derim...

Adres: Asmalı Mescid Sokağı, No:16

Telefon: 0212 2924950

 

yukarı çık