Cibalikapı Balıkçısı

  • Perşembe, 16 Mayıs 2013 01:20

Sakin bir ortamda, eşiniz-dostunuzla iki satır laflamak, bir yandan lezzetli mezelerin tadına bakarken iki kadeh de parlatmak istiyorsanız Cibalikapı Balıkçısı 'nı tek geçerim.

Haliç ve Moda'da 2 dükkânı bulunan Cibalikapı Balıkçısı özellikle zengin mezeleriyle göz dolduruyor. Haliç'deki dükkân eski bir Rum evinde hizmet veriyor. Moda'daki dükkân ise küçük ve sevimli bir bahçeye de sahip. Gerek bahçesi, gerek ferahlığı nedeniyle benim tercihim Moda.

Kırma yeşil zeytin, Girit Ezmesi, son derece taze yeşilliklerle hazırladıkları salata ve Ahtapot ızgara vazgeçemediklerim arasında... Kahvenin yanında satsuma likörünü ısrarla isteyin. Eğer mevsimindeyse ve şanslıysanız satsuma likörünün tiryakisi olacaksınız.

Özellikle haftasonlarında rezervasyon yapmanız şart. Servis saat 23:00 te sona eriyor ve genellikle 00:00 da kapanıyor. Fiyatlar ucuz değil. 5-6 çeşit meze, salata ve ara sıcaktan oluşan siparişinizin yanında bir de 20'lik rakı içerseniz aşağı yukarı 80-90 TL hesabı gözden çıkarmanız gerekiyor. Balıkta ısrar ederseniz bu rakam, balığına göre çok daha yukarı çıkabiliyor.

Özel günler ve özel konuklarla keyifli bir kaç saat için Cibalikapı Moda'ya hiç değilse bir kez uğramanızı şiddetle tavsiye ederim.

yukarı çık