Tanrı™ Markalar ve Din Arasında Bir Benzerlik Var mıdır?

İlk kez Buy.ology Projesi duygusal çekiciliği olan markalarla din arasındaki benzerliğe dair bilimsel kanıt sağladı. Mark açılış için sabırsızlanıyordu. Bu yüzden geceler boyu uyuyamamıştı. Zamanının çoğunu evde o büyük güne hazırlanarak geçirmişti. Bu da bütün servetine mal olmuştu. Zaten yatak odasının büyük kısmı koleksiyonunun parçalarıyla doluydu. Gerçek bir Apple hayranı olarak Mark, şimdi Sidney-Avustralya´daki yeni Apple mağazasının açılışını bekliyordu.

Devamını oku...

Markalar İçin Sosyal Medyayı Etkin Kullanma Rehberi

Sosyal medya son dönemin en popüler konularından biri. Bu popülerliğin markalar da farkında. Her geçen gün sosyal medyaya ayırdıkları bütçeler artıyor. Amaçları müşterileriyle daha sağlıklı bir iletişim kurmak, markalarını tanıtmak ve iyi sonuçlar elde etmek. Bunu iyi yapabilen markalar olduğu kadar, başarısız girişimlerde bulunan markalar da var.

Devamını oku...

Marka Küreselleşmesi

Şirketler, sürekli büyüme ihtiyacı içindedir. Bir yandan sürekli yenilenen teknolojinin ürünlerin ömrünü büyük ölçüde azaltması, öte yandan yeni gelişen ekonomilerdeki rakiplerin küresel ekonomiye entegrasyonu genel anlamda rekabet yoğunluğunu arttırıyor. Bunun sonucu olarak da, markalar uzun vadede varlıklarını sürdürmek ve kalıcı olmak için büyümek zorunda kalıyorlar.

Devamını oku...
Bu RSS beslemesine abone ol